Start Rok szkolny 2009/2010 26.04.2010 - Święto przybliżenia liczby pi

26.04.2010 - Święto przybliżenia liczby pi

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Maślach   

Święto przybliżenia liczby Π - "Pokaz mody"

26 kwietnia – to dzień mający na celu uczczenie stałej matematycznej Pi (3.1415926...)..

W  tym dniu,  ziemia pokonuje od nowego roku 2 radiany swojej orbity, więc cała długość orbity podzielona przez ten dystans wynosi właśnie Pi. W tym to właśnie dniu obchodzone  jest święto "Przybliżenia Pi" .

Pierwszy raz  święto obchodzone było w San Francisco, w muzeum naukowym 'Exploratorium' 14 marca 1988. Pomysłodawcą był Larry Shaw obecnie emerytowany już pracownik tego muzeum. Larry Shaw nazywany jest "Księciem Pi" (ang: Prince of Pi). Świętowanie dnia liczby Pi w tym muzeum polega na chodzeniu w kółko, i zajadaniu okrągłych ciastek (ang: Pie - słowo 'Pie' podobne jest do 'Pi'). Apogeum święta wypada 14 marca o godzinie 1:59:26 (przybliżenie liczby pi to : 3.1415926 )

W celu uczczenia stałej matematycznej Pi, popularyzacji matematyki, wzbudzeniu i rozwijaniu zainteresowań powiązanych z matematyką oraz  kontynuacji współpracy z sąsiednimi szkołami  właśnie 26 kwietnia zorganizowaliśmy Gminny Konkurs matematyczno-plastyczny „Pokaz mody liczby Pi”. Uczniowie klas V, VI  Szkoły Podstawowej oraz I Gimnazjum mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności plastycznych, pomysłowości oraz umiejętności wykorzystania różnych źródeł informacji wykonując pracę- liczbę Pi  przyozdobioną bibułą, narysowaną, zbudowaną z koralików, wyciętą ze styropianu i „ubraną” w falbanki. Każda z modelek Pi  miała odpowiednio dobraną nazwę. Do pokazu zgłoszono 23 modelki. Wszystkie zachwycające urodą, eleganckie, dumne, zadziorne, ale także starannie wykonane, z dobrze dobraną nazwą oraz wyszukaną zapowiedzią (mam na myśli dołączone ciekawostki). Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów ZS w Kłyżowie.

Uczestnicy konkursu:

Karolina Stępień- styropianowa Pi  ZS w Jastkowicach

Justyna Sikora-   Pi czarownica  ZS w Jastkowicach

Karolina Kochan  ZS w Jastkowicach

Krzysztof Szwed-  Tęcza  ZS w Kłyżowie

Zuzanna Tofi ZS w Pysznicy

Adam Szwedo- Kolorowa Liczba  SP Krzaki

Marlena i Aleksandra Kołacz  Kropkowata i Paskowata Pi  ZS w Kłyżowie

Eliza Cichoń  Stała Archimedesa  ZS w Pysznicy

Jagoda Siek i Klaudia Sieczkoś  Złota Liczba Pi

Karolina Krakowska ZS w Pysznicy

Katarzyna  Bis  ZS w Jastkowicach

Joanna Portka  PANINA  ZS w Pysznicy

Angelina Grzywacz Wielka Księga Ciekawostek  SP Krzaki

Patryk Łopaciuch  Koralikowa Pi  ZS w Kłyżowie

Dominika Dołowy  Śmieszna Liczba Pi  ZS w Pysznicy

Aleksandra Cagara  Wesołe Gwiezdne Pi  ZS w Kłyżowie

Paulina Mroczek  Modna Pani Pi   ZS w Kłyżowie

Karina Mierzwa, Klaudia Walczak  Pi w moro   ZS w Jastkowicach

Sabina Sęk  Eulerina  ZS w Pysznicy

Karolina Sobiło, Ilona Grabowska, Adrianna Tofil   Pi z koralików  SP Krzaki

Olga Brak, Sylwia Piątek, Marlena Sudoł  Liczba p, która po nocach mi się śni  SP Krzaki

Beata Kurzyna, Karolina Bzdoń  ZS w Jastkowicach

 

Komisja w składzie: Justyna Maślach,  Katarzyna Bartoszek, Elżbieta Hermanowska zdecydowała jednogłośnie o przyznaniu I miejsca modelce Pi wyglądającej niczym czarownica, którą wykonała uczennica I klasy Gimnazjum w Jastkowicach- Justyna Sikora.

W związku z widocznym zaangażowaniem i poświęceniem pozostałych uczestników, postanowiono docenić ich prace równorzędnymi nagrodami.

Komisja i organizator konkursu bardzo dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom prowadzącym.

Wasze prace można oglądać na stronie internetowej ZS w Kłyżowie.

Nagrody, które ufundował Urząd Gminy w  Pysznicy oraz pamiątkowe dyplomy wkrótce dotrą do Waszych szkół.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Organizator konkursu oraz Dyrekcja ZS w Kłyżowie

 
free pokereverest poker revie

Dziś mamy... Imieniny


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl,
Wincenty

Do końca roku zostało 287 dni.
Zodiak: Ryba

Zdjęcia z wydarzeń

Wiadomości z MEN

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

Zaloguj/WylogujOdliczanie

Do zakończenia roku szkolnego zostało...

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Statystyki

Użytkowników : 2
Artykułów : 283
Odsłon : 338077

Zespół Szkół w Kłyżowie © 2009

Wszystkie prawa zastrzeżone